informace pro rodiče – mateřská škola

AKCE V MĚSÍCI – PROSINEC 2019

1.12.- Zahájení adventu na náměstí v 16.30 hodin– lampiónový průvod a rozsvícení stromečku před MŠ

5.12.- Mikulášská nadílka

7.12. – Besídka vybraných mladších dětí v sokolovně – ve 13. hodin, sraz v 12:45 hodin (u vchodu do hospody)

V týdnu od 9.-13.12. – Vánoční pečení

12.12. – Divadlo Úsměv s pohádkou – Jak pejsek a kočička slavili Mikuláše a Štědrý den – vstupné 40,- Kč

13.12. – Čertovská besídka vybraných starších dětí pro ZOD Habry – ve 13. hodin

17.12. – Vánoční nadílka a slavnostní svačinka ve školce

18.12. – Výtvarná vánoční dílna s žáky z 5.třídy ZŠ Habry

Vánoční prázdniny budou zahájeny v pondělí 23. prosince 2019 a skončí v pátek 3. ledna 2020.

Po Vánočních prázdninách se budeme znovu těšit na děti v pondělí 6.1.2020.

ŘÍJEN A LISTOPAD 2019

Po projednání se zřizovatelem bude ve středu 16.října 2019 uzavřena Mateřská škola Habry z důvodu přerušení dodávky elektřiny.

22.10. – Výlet do Dýňového světa –Dětem s sebou do batůžků připravte: pláštěnku, sušenku a kapesníky.
Svačina i pití jsou zajištěny ze školní jídelny a návrat je předpokládaný na oběd. Sraz ve školce v 8 hodin.

Podzimní prázdniny – v úterý 29.10. a ve středu 30.10. bude Mateřská škola otevřena, prosíme o nahlášení dětí, kteří v tyto dny budou chodit do školky.

6.11. – Rytmická show Toman 60,-

8.11. – Oční vyšetření Prima Vizus pro přihlášené děti, poplatek za vyšetření je 150,-

10.11. – Vystoupení vybraných předškolních dětí na MÚ Habry na Vítání občánků

Pozor změna 14.11. (čtvrtek) závěrečné náhradní plavání za 28.10. (státní svátek)

28.11. – Logopedická depistáž paní Dubské

CO POTŘEBUJÍ DĚTI DO MŠ pro šk.rok 2019/2020

• obuv na přezutí, oblečení na pískoviště, náhradní ponožky a spodní kalhotky, slipy, pyžamo na spaní, látkový kapesník na vycházky, holínky, pláštěnka, odpočívající mladší děti (2,5-4 roky) jednorázovou nepropustnou podložku do postýlky, reflexní bezpečnostní vesta
  • sponzorský dar rodičů: 2 balení papírových kapesníků po 100 kusech v papírové krabičce, 10 ks velkých tvrdých čtvrtek A3, 10 ks malých čtvrtek A4, obyčejnou trojhrannou silnou tužku, tekuté lepidlo s dávkovačem, 1 složka barevných papírů, trojhranné silnější pastelky, 50 kč (papíry do kopírky, pracovní sešity nebo listy, ostatní materiál)
  • nově přijaté děti: plastový hrneček s atestem

Informace k odhlašování obědů

Odhlašování obědů lze provádět přes internet v záložce objednávka obědů průběžně a nejpozději ráno do 7.30 hodin, v nejnutnějších případech lze také ráno do 7.30 telefonicky odhlásit oběd u  vedoucí školní jídelny p. Prajznerové (569 441 282).

Zřízení inkasa na stravné a úplaty za školní družinu a mateřskou školu

Od ledna 2018 přecházíme na bezhotovostní úhrady za stravování a úplaty za ŠD a MŠ. Je třeba, aby si každý rodič  dítěte, ve svém bankovním ústavu zajistil povolení inkasa za výše uvedenými účely a potvrzení zaslal třídním učitelům. Zřízení povolení inkasa je možno provést přímo v bance (banka potvrdí obdržený tiskopis) nebo přes internetové bankovnictví (je nutné  si  vygenerovat potvrzení a připojit ho k obdrženému tiskopisu). Potvrzení o zřízení inkasa je nutné do školy dodat. Pokud naši školu (ZŠ a MŠ)navštěvují sourozenci, stačí 1 souhlas. Každý si pečlivě spočítá měsíční výši plateb a podle toho nastaví dostačující výši inkasa.

INFORMACE PRO RODIČE:

Provoz MŠ je od 2.9.2019 od 6.15 do 16.00 hodin. Děti přicházejí zpravidla do MŠ do 8 hodin, po domluvě s učitelkou mohou přicházet i v průběhu dopoledne (viz. Školní řád MŠ).
Děti s povinným předškolním vzděláváním jsou povinně přítomny v MŠ od 7.45 do 11.45 hodin!

Omlouvání dětí: Pokud dítě nepůjde do MŠ, omluví ho rodiče od 6.45 do 7.15 hodin osobně nebo telefonicky.

Do 1.patra MŠ z hygienických důvodů choďte bez venkovní obuvi (vlastní návleky nebo přezůvky) . Lze použít návleky z MŠ.

Návštěva divadelních společností v MŠ: Na každé představení vybíráme vstupné 50,-Kč na dítě. Začátek bývá v 8.30 hodin.

Provádíme sběr starého papíru (duben, květen), sběr pomerančové kůry (celoročně).

Telefonické spojení s MŠ Habry: 569 441 231