informace pro rodiče – mateřská škola

ŘÍJEN 2019

Po projednání se zřizovatelem bude ve středu 16.října 2019 uzavřena Mateřská škola Habry z důvodu přerušení dodávky elektřiny.

22.10. – Výlet do Dýňového světa – budeme vybírat 100,- ( v ceně je zahrnuto vstupné a jízda autobusem), veškeré informace budou předem oznámeny

Podzimní prázdniny – v úterý 29.10. a ve středu 30.10. bude Mateřská škola otevřena, prosíme o nahlášení dětí, kteří v tyto dny budou chodit do školky.

CO POTŘEBUJÍ DĚTI DO MŠ pro šk.rok 2019/2020

• obuv na přezutí, oblečení na pískoviště, náhradní ponožky a spodní kalhotky, slipy, pyžamo na spaní, látkový kapesník na vycházky, holínky, pláštěnka, odpočívající mladší děti (2,5-4 roky) jednorázovou nepropustnou podložku do postýlky, reflexní bezpečnostní vesta
  • sponzorský dar rodičů: 2 balení papírových kapesníků po 100 kusech v papírové krabičce, 10 ks velkých tvrdých čtvrtek A3, 10 ks malých čtvrtek A4, obyčejnou trojhrannou silnou tužku, tekuté lepidlo s dávkovačem, 1 složka barevných papírů, trojhranné silnější pastelky, 50 kč (papíry do kopírky, pracovní sešity nebo listy, ostatní materiál)
  • nově přijaté děti: plastový hrneček s atestem

Informace k odhlašování obědů

Odhlašování obědů lze provádět přes internet v záložce objednávka obědů průběžně a nejpozději ráno do 7.30 hodin, v nejnutnějších případech lze také ráno do 7.30 telefonicky odhlásit oběd u  vedoucí školní jídelny p. Prajznerové (569 441 282).

Zřízení inkasa na stravné a úplaty za školní družinu a mateřskou školu

Od ledna 2018 přecházíme na bezhotovostní úhrady za stravování a úplaty za ŠD a MŠ. Je třeba, aby si každý rodič  dítěte, ve svém bankovním ústavu zajistil povolení inkasa za výše uvedenými účely a potvrzení zaslal třídním učitelům. Zřízení povolení inkasa je možno provést přímo v bance (banka potvrdí obdržený tiskopis) nebo přes internetové bankovnictví (je nutné  si  vygenerovat potvrzení a připojit ho k obdrženému tiskopisu). Potvrzení o zřízení inkasa je nutné do školy dodat. Pokud naši školu (ZŠ a MŠ)navštěvují sourozenci, stačí 1 souhlas. Každý si pečlivě spočítá měsíční výši plateb a podle toho nastaví dostačující výši inkasa.

INFORMACE PRO RODIČE:

Provoz MŠ je od 2.9.2019 od 6.15 do 16.00 hodin. Děti přicházejí zpravidla do MŠ do 8 hodin, po domluvě s učitelkou mohou přicházet i v průběhu dopoledne (viz. Školní řád MŠ).
Děti s povinným předškolním vzděláváním jsou povinně přítomny v MŠ od 7.45 do 11.45 hodin!

Omlouvání dětí: Pokud dítě nepůjde do MŠ, omluví ho rodiče od 6.45 do 7.15 hodin osobně nebo telefonicky.

Do 1.patra MŠ z hygienických důvodů choďte bez venkovní obuvi (vlastní návleky nebo přezůvky) . Lze použít návleky z MŠ.

Návštěva divadelních společností v MŠ: Na každé představení vybíráme vstupné 50,-Kč na dítě. Začátek bývá v 8.30 hodin.

Provádíme sběr starého papíru (duben, květen), sběr pomerančové kůry (celoročně).

Telefonické spojení s MŠ Habry: 569 441 231